Чеська кухня - Екскурсії по Празі та Чехії українською

Богемні подорожі не лише по Богемії

Україномовний гід по Празі та Чехії Віталій Кравець

Гід по Чехії
З 2001 року на ринку туризму
+420720694262, korolucha@atlas.cz
+420720694262 korolucha@atlas.cz
Email,    Mobil,    Viber,    WhatsApp
Логотип
Email,  Mobil,  Viber,  WhatsApp
+420720694262
korolucha@atlas.cz
Перейти до контакту

Чеська кухня

Перше, що дивує туристів в чеських ресторанах, - великі порції за помірні ціни. В ресторанах середнього рівня можна пообідати і випити пива в перерахунку за 10 євро. Якщо ж бажаєте прожити справжнє кулінарне свято, можна відвідати заклади, де за 80-120 євро запропонують декілька різних блюд з коментарем. Або можна відвідати єдиний заклад, де чеський кухар був оцінений зіркою славного рейтингу ресторанів Мішелін. З дітьми буде цікавіше і дешевше відвідати кондитерські, до котрих ходять місцеві. Лише не шукайте в них празький торт. Торт з такою назвою в Чехії не існує.
Свиняче коліно
Форель
Свічкова на сметані
Традиційні блюда чеської кухні
Холодні закуски

 • Маринований гермелін (nakládaný hermelín) - гостренький маринований сир типу камембер.
 • Утопенці (utopence) - холодні гострі мариновані шпекачки.

Супи

 • Брамборачка (bramboračka) - суп з картоплі, селери, моркви і білих грибів приготований на курячому бульйоні, але без м'яса.
 • Зелнячка (zelňačka) - капустяний суп.
 • Кулайда (kulajda) - сезонний суп з картоплею, грибами, кропом і яйцем.
 • Чеснечка, цибулячка (česnečka, cibulačka) - назви, котрим непотрібний коментар українською мовою.
 • Суп в хлібі (polévka v chlebu) - це не є різновид супу, лише спосіб його сервірування густішмх супів, що пропонується в деяких ресторанах. Виймається м'якушка з круглої буханки хліба і заливається в середину суп. З'їсти можна разом з тим хлібним "посудом".

Другі блюда

 • Свічкова (svíčková na smetaně) - теляча вирізка під солодкуватого смаку світлокоричнивим соусом на закладі бульону, вершків, моркви і селери, перетертих скрізь сито. Сервується виключно з мучним кнедликом. Прикрашається вершками, журавлиним варення і лимоном. Це найоригінальніше традиційне чеське блюдо, що не має у світі аналогів. Хоча б раз спробувати на смак варто.
 • Вепро-кнедло-зело (vepřo knedlo zelo) - свиняче м'ясо з мучним чи картопляним кнедликом і кисло-солодкою тушеною капустою.
 • Качка (kachna) - чвертка або половина качки сервується з з булковим чи картопляним кнедликом і кисло-солодкою тушеною капустою.
 • Смажений сир (smažený syr) - еідам, гермелін, нива чи інший вид сиру осмажений в клярі сервується з картоплею і соусом тартар, рідше з журавлиним варенням.
 • Форель (pstruh) - ціла запечена на грилі риба сервується з вареною чи печеною картоплею.
 • Короп (kapr) - запечений бік карпа вагою 200-250 г сервується з вареною чи печеною картоплею.
 • Реберця (vepřová žebra) - до 1 кг печених свинячих ребер з хлібом, гірчицею, хріном чи з іншими видами соусу.
 • Коліно (vepřové koleno) - більше німецьке, ніж чеське блюдо, але добре розрекламоване туристичним рухом, як ніби-то традиційне чеське блюдо. В Чехії сервується як і свинячі реберця, з хлібом, гірчицею, хріном чи з іншими видами соусу.
 • Фруктовий кнедлик (ovocný knedlík) - тісто як на булочки чи пампушки з солодкою начинкою всередині. Але не печеться, не смажиться, а вариться. Посипається сиром перетертим з цукровою пудрою і прикрашається вершками.

Десерти

 • Штрудль (štrudl) - традиційний для Австрії, Чехії і Баварії запечений рулет з тертим яблуком, рідше зі сливами. В Чехії може теж сервуватися з вершками або морозивом.
 • Налисники (palačinky) - з морозивом, повідлом, чи фруктами, прикрашений вершками.

Поїсти дуже швидко і дешево в центрі Праги
Havelska 21, 23, Praha 1

Чеська кухня Гавелська корона
Якщо потрібно швидко й економно перекусити або нагодувати групу туристів, то в центрі міста можна порекомендувати заклад "Havelská koruna (Гавельска коруна)". Це заклад подібний до поширеної в Україні "Пузатої хати" чи одеського "Жарю-парю", лише з чеськими блюдами і єдиний в місті. Щоденно через заклад проходить біля 3000 осіб. Їжа там не найсмачніша в місті, але дуже недорога - в перерахунку біля 4 євро за блюдо. Розливне пиво там теж є. Майте на увазі, що заклад закривається о 20 годині. А в робочі дні в обідню перерву між 11 і 14 годинами тут можуть бути черги. При вході кожному дають листочок паперу, на котрий пишуться коди вибраних блюд, а при виході по цьому листочку проводиться оплата. Важливо не загубити цей папірець, бо за його втрату штраф 500 крон. Цей листочок паперу мусить мати кожна особа, що входить у заклад, включно з дітьми. Якщо напишете всі замовлення на один листок, то при виході просто порожні здасьте на касі.
Недорогі ресторани в центрі Праги
Ресторан В ціпу
Якщо маєте біля години часу і бажаєте відпочинути, влітку посидіти за столиком на вулиці в пішохідній зоні, то рекомендую ресторани на вулиці Michalská (Міхалска) і Uhelný trh (Угелни трг). Це вулиця паралельна до однієї з головних туристичних трас - до вулиці Melantrichova (Мелантріхова) між Вацлавською та Староміськими площами. Туристів на ній буває приблизно стільки ж, скільки місцевих. Ресторани пропонують різні варіанти доброї чеської кухні ціною до 10 євро за блюдо. Головні блюда меню і ціни написані на стендах біля входу, тому можете зорієнтуватися ще перед входом в ресторан.
По цілому історичному центру Праги в ресторанах можете зустрітися з неприємним явищем, коли офіціанти самі собі нарахують "чайові". В чеській столиці прийнято залишити офіціантові 5-10% від вартості їжі, як подяку за обслуговування, але заборонено законом вимагати від клієнта цю частку. На жаль, особливо коли офіціанти чують східнослов'янську мову, то ймовірно з переживання, що нічого не отримають, нараховують чайові самостійно. Якщо вам нарахують щось, що ви не замовляли і не їли, звісно можете відмовитися платити і попросити викликати поліцію. Але чи варто пів дня відпустки втрачати на складання протоколів з перекладачем на поліцейському відділку?
Від 11 до 14 години багато закладів пропонує спеціальне ланч-меню з вибором з 3-4 блюд за нижчу ціну. Інформаця про ці блюда під назвою "Denní menu" буває вивішано на вулиці і вкладено окремо надруковано в меню.
Мережа кав'ярень і кондитерських "Ovocný světozor"
Vodičkova 39 і Havlíčkova 15

Празька кав'ярня
З дітьми можете відвідати популярну серед пражан мережу кондитерських "Ovocný Světozor" (Овоцни Свєтозор). В асортименті мають десятки видів тортиків, тістечок, канапок, коктейлів, морозива і кави. Знання мови непотрібне, все є виставлено на прозорих вітринах і можливо порозумітися з продавцями мовою жестів і усмішкою. Заклад знайдете в центрі міста в двох місцях.
Дегустація справді доброї чеської кухні
La Degustation Bohême Bourgeoise
Haštalská 18. Відкрито щоденно 18:00 – 24:00.
Ресторан пропонує дегустаційне меню з 6-11 блюд традиційної чеської кухні в комбінації з кількома видами вина чи пива. Меню змінюється відповідно до сезону, використовуються кращі рецепти останніх двох століть. Найкращий спосіб прожити справжнє свято чеської кухні.
Вартість дегустації 80-150€.Malostranská beseda
Malostranské náměstí 21. Відкрито щоденно 11:00-23:00.

У будівлі колишньої ратуші є крім ресторану кав'ярня і клуб. Спеціалізація - традиційна і сучасна чеська кухня.Mlýnec
Novotného lávka 9. Відкрито 12:00-15:00, 17:30-23:00.

Романтичний ресторан з видом на Карлів міст на місці колишнього млина. Спеціалізація на сучасній чеській кухні.
Ціна вечері коштуватиме біля 50.Pivovarský dům
Lípova 15. Відкрито щоденно 11:00-23:30.

Крім традиційного чеського ресторану цей заклад є мініпивзаводом. Готують власне класичне чеське пиво і спеціальні особливі різновиди. В залі є можливість спостерігати за процесом виробництва пива.
Вечеря з напоями обійдеться приблизно в 20.

Три найкращі ресторани Чехії!!!

В цьому списку найкращі ресторани за чеським рейтингом "Grand Restaurant". Ці ресторани не мають спеціалізації на чеську кухню, але їх відвідування може стати справжнім святом кулінарії. Свято матиме і відповідну вартість.
Terasa U Zlaté studně
U laté studně 4. Відкрито щоденно 12:00-23:00.
Впродовж багатьох років цей заклад є за всіма показниками між 10 найкращими ресторанами Чехії: кухня, обслуговування, вид на стовежату Прагу, інтер'єри з позолоченими стінами. Відвідини цього закладу є справжнім святом гастрономії.
Вартість обіду біля 60€.
InterContinental hotel, Zlatá Praha
Pařížská 30. Відкрито щоденно 12:00-14:00 і 18:00-24:00.
Вид з тераси на 9 поверсі на Старе Місто, гріль, дитячий куток, жива музика.
Вартість обіду біля 50€.
Radisson Blu Alcron Hotel, Restaurace Alcron
Štěpanská 40. Відкрито Пн-Пт 12:00-15:00; Сб-Нд 18:00-22:30.

Хоч цей ресторан пропонує крім чеських блюд великий вибір міжнародної кухні, але включаю його в список, бо тут шефом кухні працює Роман Паулус - єдиний чеський кухар, що отримав зірку Michelin. Інтер'єри 30-их років.
Пропонують меню з 3-7 блюд за ціну 40-95€.
Email,    Mobil,    Viber,    WhatsApp
Назад до змісту