Обмінники - Екскурсії по Празі та Чехії українською

Богемні подорожі не лише по Богемії

Україномовний гід по Празі та Чехії Віталій Кравець

Гід по Чехії
З 2001 року на ринку туризму
+420720694262, korolucha@atlas.cz
+420720694262 korolucha@atlas.cz
Email,    Mobil,    Viber,    WhatsApp
Логотип
Email,  Mobil,  Viber,  WhatsApp
+420720694262
korolucha@atlas.cz
Перейти до контакту

Обмінники

Обмінники є звичайно першою неприємною несподіванкою, що може спіткати туриста в Празі. На всіх обмінниках написано, що міняють з 0% комісійних. Тому турист, не очікуючи жодного обману, обирає обмінник, в котрому на табло бачить найкращий курс. Але, на жаль, отримає за свою валюту часто й на 40% менше, ніж є на табло. В багатьох обмінниках на табло дуже дрібним шрифтом чеською та англійською написано довгий список умов, за котрих буде обмін з 0% комісійних. Перед обміном туристу дадуть підписатися, що з умовами він ознайомлений і згідний. Звичайно цілий текст іноземною мовою турист не перечитує і попадає у халепу з невигідним курсом. В обміннику мусять видати квитанцію про обмін, з котрою частку до 1000€ можна протягом трьох годин обміняти назад. Але часто треба аж погрожувати поліцією та судами, щоб поміняли гроші назад.
Щоб не помилитися, скористайтеся декількома локаціями, на котрих є обмінники без комісійних:
 
Біля головної в країні Вацлавської площі це є паралельні вулиця Pánská і вулиця Politických vězňů, на котрих всі обмінники є без комісійних.
В нижній частині Вацлавської площі за магазином “Нью Йоркер” на вулиці Provaznická.
Ліворуч від головного входу до найбільшого в центрі торговельного комплексу “Палладіум” на Náměstí Republiky.
Також недалеко від ратуші і астрономічних курантів на Náměstí Franze Kafky.
 
В залежності від тривалості вашого перебування в Празі варто зважити, чи взагалі потрібно міняти валюту на місцеві крони. Хоча чеська крона є офіційною грошовою одиницею, але в центрі міста майже всюди приймуть і євро: сувенірні магазини, ресторани, супермаркети. В супермаркетах щоправда не приймають монети євро. Картки приймають тільки більші магазини, і продавці не мають обов’язку встановлювати термінали. Тож крони будуть потрібні обов’язково, лише якщо не живете в центрі міста, для оплати громадського транспорту чи таксі.
 
Долари в магазинах в Празі не приймають! Гривні міняють мало де і за дуже поганим курсом!
Email,    Mobil,    Viber,    WhatsApp
Назад до змісту