Оглядові майданчики - Екскурсії по Празі та Чехії українською

Богемні подорожі не лише по Богемії

Україномовний гід по Празі та Чехії Віталій Кравець

Гід по Чехії
З 2001 року на ринку туризму
+420720694262, korolucha@atlas.cz
+420720694262 korolucha@atlas.cz
Email,    Mobil,    Viber,    WhatsApp
Логотип
Email,  Mobil,  Viber,  WhatsApp
+420720694262
korolucha@atlas.cz
Перейти до контакту

Оглядові майданчики

Оглядові майданчики бувають безкоштовні і з платним входом. Безкоштовні місця є на пагорбах в історичному центрі в районі Градчан, Празького Граду, на пагорбах Петршін і Летна, на Вишеграді. Платними є декілька доступних туристам празьких веж. Існують оглядові майданчики з більш чи менш дорогими ресторанами, котрі можна рекомендувати для романтичної вечері переважно в літньому сезоні.
Панорама Праги
Безкоштовні оглядові майданчики
Майданчик біля Страговського монастира
На найзахіднішому краї празького заповідника ЮНЕСКО знаходиться третій найстарший монастир Праги, заснований в 1140 році. Біля монастиря є майданчик з виноградною лозою, з котрого видно більшу частину історичного центру Праги. Приходити сюди краще в вечірній час, щоб сонце при фотографуванні не світило в об'єктив. На майданчику майже постійно дві дівчини (одна зі Львова, а друга з Криму) продають картини і вручну розмальовані магніти проживаючого в Празі художника київського походження Віталія Власенка.

Нові замкові сходи
Місце, з котрого можна найкраще сфотографувати панораму Праги з Карловим мостом посередині. Панорама Малої Страни з цієї точки зору за останні 200 років майже зовсім не змінилася. Самі сходи, до речі, збудовані так, що зверху видно тільки площинки, а знизу лише сходи. Тим мені нагадують знамениті Потьомкінські сходи в Одесі.

Старі замкові сходи
На оглядовому майданчику над Старими замковими сходами є завжди багатолюдно. Тому рекомендую йти вниз не по сходах, а через Святовацлавські виноградники. Їх ворота є поряд зі сходами. Між виноградною лозою в ресторані теж можна насолодитися Прагою зі склянкою місцевого вина.

Вишеград
Фортифікаційні споруди, призначені для захисту міста, що збереглися з другої половини XVII століття на скелях над річкою Влтавою. Під скелями постійно проходять пароплави. Людей тут буває мало. Багато зелені. Можна почути мелодійні дзвони храму Петра і Павла або відвідати в комплексі Вишеграду цілий ряд інших туристичних об'єктів: храм, кладовище, підземелля, музей, ресторан чи бістро. Мабуть найспокійніший оглядовий майданчик в Празі.

Пагорб Летна
Найкращий вигляд з пагорба є від ресторану "Ганавський павільйон". Звідти добре видно Старе Мнєсто і Празький Град одночасно, а теж ряди мостів з багатьма пароплавами на Влтаві.

Старі палацові сходи Празькі мости Вид з Вишеграду
Вежі в управлінні Музею міста Праги
Жовтень, березень 10:00-20:00, листопад-лютий 10:00-18:00, квітень-вересень 10:00-22:00.
Одна будь-яка з веж окремо: дорослі 150, діти 100 крон, сім'я 350 крон.

Вежа храму Святого Миколая на Малій Страні
З вежі видно головне частину міста Мала Страна. Цікаво, що за соціалізму на вежі знаходилася варта КГБ, що слідкувала за німецьким, американським і італійським посольствами.

Дві вежі на Карловому мості
Достатньо, що вежі збудовані в XII, XIV і XV століттях знаходяться на обох кінцях найстаршого і найгарнішого мосту в Празі. в самій середині заповідника ЮНЕСКО.

Порохова брама
Звідси не є найкращий вигляд. Тому, щоб привабити відвідувачів два поверхи вежі переважно займають якісь вистави. Рекомендую, якщо вас теж зацікавить тема вистави.

Петршінська вежа
Найвище розміщене місце, з котрого можна побачити Прагу. Вежа була збудована на кошти членів Клубу чеських туристів ще в 1891 році, як одна з прикрас міста на проведення в цьому році міжнародної промислової вистави. Ідея з'явилася від захоплення на два роки старшою і у п'ять разів вищою паризькою вежею архітектора Ейфеля. З міста до вежі можна доїхати на фунікулері від зупинки Уєзд (Ujezd). Там зупиняються №№ 9, 12, 22. Дуже рідко при винятковій чистоті повітря, переважно після короткочасних нічних гроз в літню пору, можна з Петршінської вежі побачити гору Снєжка на північній границі Чехії.

Дзвіниця Святого Миколая Карлів міст Петршін
Інші вежі
Південна вежа храму Святого Віта
В літньому часі 9:00-18:00, в зимовому часі 9:00-17:00.
Дорослі 150, діти 80, сім'я 300 крон.
Щоб на неї дістатися, потрібно здолати пішки 293 сходини. З захворюваннями серця чи органів дихання краще від цієї пригоди відмовитися. Але хто піде на вежу, той не тільки побачить Прагу і безпосередньо зблизька Празький Град, але ще пройде повз найбільший чеський дзвін, що важить 16 тон! Висить всередині вежі, дзвонять у нього щонеділі опівдні і на великі свята. Виготовив його в XVI столітті майстер Томаш Ярош.

Вежа міської ратуші на Староміській площі
Вівторок-неділя 9:00-22:00, в понеділок 11:00-22:00.
Дорослі 250, діти 150, сім'я 600 крон. У вартість входить вхід в історичні зали ратуші.
Єдина оглядова вежа, на котру можна піднятися ліфтом, а не треба йти пішки по сходах! Знаходиться в самому серці міста Праги в комплексі будови ратуші. Обходячи довкола оглядову галерею вежі можна заповідник ЮНЕСКО бачити і фотографувати з центру у всіх напрямках. Але її мождиво відвідати тільки разом з екскурсією на міську ратушу. Тому вказана ціна є вартістю квитка до історичних залів міської ради.

Дзвіниця Святого Віта Вежа празької ратуші
Ексклюзив: ресторан готелю У Принца на Староміській площі
Вигляд на дахи з ресторану У принца
Ресторан знаходиться на даху. Безпосередньо поряд куранти на ратуші, видно на горизонті Празький Град. Дуже романтичне місце, красиве вдень і ввечері. За вхід платити непотрібно. Але ціни в меню ресторану є з трохи дорожчих.  
Email,    Mobil,    Viber,    WhatsApp
Назад до змісту