Парки - Екскурсії по Празі та Чехії українською

Богемні подорожі не лише по Богемії

Україномовний гід по Празі та Чехії Віталій Кравець

Гід по Чехії
З 2001 року на ринку туризму
+420720694262, korolucha@atlas.cz
+420720694262 korolucha@atlas.cz
Email,    Mobil,    Viber,    WhatsApp
Логотип
Email,  Mobil,  Viber,  WhatsApp
+420720694262
korolucha@atlas.cz
Перейти до контакту

Парки

Крім архітектури в Празі є приємна можливість насолодитися двома ботанічними садами і багатьма палацовими парками. Деякі парки, поступово змінюючи своє призначення, витворювалися на протязі століть. Найстарший сад з сьогоднішніх Празьких садів був закладений у XIV столітті, а найстарший палацовий парк у XVI столітті. Більшість парків доступні пражанам і туристам безкоштовно. В деяких парках Вас потішать павичі на газонах і золоті рибки в озерцях. Але щоб заглянути до найгарніших з них потрібно заплатити за вхідні квитки.
Безкоштовні парки в Празі
Переважна більшість перерахованих парків відкриті для відвідувачів тільки в літньому сезоні - від 1 квітня до 31 жовтня. На цій сторінці винятком зі списку є цілорічно доступні Петршін, Вишеград і Францисканський парк. Але й там взимку на засніжених клумбах між безлистими деревами неможливо відчути їх красу.Петршін (Petřín)

Особливості: фунікулер, празька "ейфелева" вежа, дзеркальний лабіринт, магічна печера, готична фортифікація з XIV століття.

Найбільший за площею парк в історичній частині міста Праги. В парку також знаходиться найвища точка історичної частини міста - 327 метрів над рівнем моря. До проведення міжнародної промислової вистави в 1891 році на кошти Клубу чеських туристів було на вершині збудовано одну з найвідоміших празьких веж, що своєю формою нагадує Ейфелеву вежу в Парижі. Але є у п'ять разів меншою. Поряд з вежею в дерев'яній будівлі у вигляді середньовічної готичної міської брами знаходиться дзеркальний лабіринт з панорамою битви зі шведами на Карловому мості і з кімнатою сміху на кінці. Через пагорб Петршін тягнеться готична стіна з XIV століття, що раніше визначувала південно-західну границю міста Праги, а зараз є границею заповідника ЮНЕСКО. На вершині пагорба є рожевий сад.Королівський парк (Královská zahrada)

Особливості: літній палац у стилі ренесанс, екзотичні рослини з підписами, "співаючий" фонтан, гарний вид на місто.

Найстарішим палацовим парком Праги з півтисячолітньою історією є Королівський сад на північ від Празького Граду. Вже при заснуванні парку було в ньому посаджено під відкритим небом і в теплицях екзотичні південні рослини. Вхід у парк є вільний. Частина дерев позначена табличками з описом чеською і англійською мовою. В декількох місцях відкривається панорамний вид на місто Прагу і Празький Град. Біля літнього палацу королеви Анни на східному краї парку є бронзовий фонтан, виготовлений в XVI столітті майстром дзвонарем Томашем Ярошем з Брна. Звук від крапель води, що вдаряються до миски фонтану, нагадує святкові дзвони храмів.Вальдштейнський парк (Valdštejnský park)

Особливості: магнолії, рідкісні білі павичі, величезні коропи у водоймі, клітки з пугачами, штучні сталактити на стіні.

Належить до найпопулярніших парків в Празі. Парк разом з Вальдштейнським палацом було закладено в XVII столітті полководцем тридцятилітньої війни генералісимусом Альбрехтом Вальдштейном. У Вальдштейнському палаці зараз знаходиться верхня палата парламенту Чеської Республіки, але парк є вільно доступний для всіх бажаючих. Крім магнолій, живих плотів з підрізаних грабів і крім квіткових клумб у парку є водойма з різними видами прісноводної риби, павичі звичайні і білого кольору, клітка з найбільшими на світі нічними хижими птахами пугачами і стіна зі штучними сталактитами.Воянові сади (Vojanovy sady)

Особливості: майже немає туристів, павичі на фруктових деревах, золоті рибки у водоймі.

Найстарший фруктовий сад у Празі було закладено ще в XII столітті. сьогодні це тихе місце з великою кількісю павичів і з золотими рибками в маленькому озерці. Як і більшість найгарніших парків є схований за високим плотом і ввійти до нього можна лише через єдину браму.Вишеград (Vyšehrad)

Особливості: знаходиться на скелях над річкою, незвичні гарні панорами, посередині кладовище славних чехів і готичний храм з інтер'єрами у стилі модерн, біля в'їзду найстаріший діючий храм міста, довкола фортеця з XVII століття.

Парк всередині фортеці, огороджений оборонними стінами. Зі стін і скель чудовий і нетрадиційний вид на Прагу і Влтаву з плаваючими пароплавами. Туристів тут буває обмаль, тому максимум умов для відпочинку. Вишеград є часто предметом віддільних екскурсій. В комплексі знаходяться храм Петра і Павла, кладовище з похованнями найславніших чеських діячів культури, підземні каземати, ресторанчики.Францисканський парк (Františkanský sad)

Особливості: поряд з головною площею країни весь літній сезон цвітуть кольорові троянди, є дитячий ігровий майданчик і фонтанчик з питною водою.

Схований між будинками поблизу Вацлавської площі. До 1951 року був фруктовим садом францисканського монастиря. Єдине місце, звідки можна побачити храм Діви Марії Сніжної з найвищою на правому березі Влтави стелею і найвищим в Празі іконостасом. В парку до пізньої осені цвітуть квіти, посередині є фонтанчик з питною водою, а в куті майданчик для дітей. Ідеальне місце для відпочинку від шуму міста поблизу головної площі країни.
Парки з платним входом
Вртбовский парк (Vrtbovský sad)

Цей парк в італійському стилі в центрі міста є найважче знайти. Але варто його відвідати, щоб побачити дуже незвичний вид на Малу Страну і Празький Град з рівня празьких дахів. Вхід в парк є з двору житлового будинку, що в минулості був палацом. Потрібно знайти дім №25 на вулиці Karmelitská (Кармелітска) на куті з вулицею Tržiště (Тржіштє), і через дерев'яну браму увійти в двір, прикрашений статуєю атланта. Вхід в парк є з заднього правого куту двору. Тераси парку, як сходини, підіймаються над рівень дахів празьких будівель. Чим вище будете виходити, тим красивіше буде виглядати парк і місто.Палацові парки під Празьким Градом (Jižní zahrady Pražského hradu)

Парки в італійському стилі. Вхід можливий через Коловратський палац на Valdštejnská 14 або з боку Празького Граду з парку Na Valech. На жаль в парку забороняють фотографувати професійним фотоапаратом і навіть погрожують судами за публікування фотографій з парку.
Email,    Mobil,    Viber,    WhatsApp
Назад до змісту