Пивзаводи - Екскурсії по Празі та Чехії українською

Богемні подорожі не лише по Богемії

Україномовний гід по Празі та Чехії Віталій Кравець

Гід по Чехії
З 2001 року на ринку туризму
+420720694262, korolucha@atlas.cz
+420720694262 korolucha@atlas.cz
Email,    Mobil,    Viber,    WhatsApp
Логотип
Email,  Mobil,  Viber,  WhatsApp
+420720694262
korolucha@atlas.cz
Перейти до контакту

Пивзаводи

Після Оксамитової революції по 41 році влади комуністів в чеській землі було знову дозволено приватне підприємництво. Поступово почали з'являтися мініпивзаводи-ресторани, що готували пиво виключно для споживання в ресторані на місці виробництва. Чеською мовою пиво називають "текучим хлібом чеського народу". Про приготування пива чеською мовою кажуть, що його "варять", як і буд-яку іншу їжу. Попит на продукцію мініпивзаводів був зпочатку лише серед туристів, бо чехи вже від них відвикли. Але з поступовою комп'ютеризацією виробництва на великих пивзаводах і чеські любителі пива поступово надають перевагу мініпивзаводам, що хоч мають трохи дорожче пиво, але готують його традиційним старовинним способом. Найрозширеніший в Чехії і в світі є чеський спосіб виробництва ячмінного пива Пілз (Пілзнер). Мініпивзаводи пілзнером не обмежуються і сміло експериментують зі своїми власними рецептами.
Staropramen
Найбільший пивзавод в Празі було засновано в 1869 році. Зараз належить фірмі "Molson Coors Brewing Company". За кількістю виробленого пива є другим найбільшим пивзаводом в країні. Зараз пропонує наступний асортимент: Старопрамен світлий, Старопрамен Лагер, Старопрамен чорний, Старопрамен Гранат, Старопрамен Дечко, Старопрамен безалкогольний, Бранік світлий, Бранік лагер, Сладкув Мнєштян, Мнєштян Тріумф, Стелла Артуа, Старопрамен нефільтрований, Вратіслав Преміум, Вратіслав Десятка, Старопрамен 11, Бранік 11 Старопрамен Лимон, Старопрамен Грейп. На пивзаводі можливі екскурсії. Пивзавод має свою мережу ресторанів під назвою "Potrefená Husa". Крім найширшого асортименту пива "Старопрамен" мають в меню блюда сучасної чеської кухні.
В Празі станом на кінець 2014 року було 15 ресторанів "Potrefená Husa" і ще 14 в інших містах. Декотрі з часом закриваються, теж відкриваються в нових місцях. Тут на сайті знайдете адреси всіх ресторанів "Potrefená Husa".
U Fleků
Křemencova 7
Щоденно 10:00-23:00

Мініпивзавод ресторан, в котрому пиво виробляють безперервно з 1499 року. Є найстаршим в Празі і найстаршим з безперервним виробництвом в Чехії. За соціалізму був націоналізований, але на щастя не закритий, як всі інші мініпивзаводи. Після Оксамитової революції його в реституції повернули сім'ї колишніх власників. Виготовляється тут останні два століття тільки один вид пива, що не є типово чеський, але є їхній власний - чорний Флековський лагер. Вечорами в залах, що нагадують інтер'єри чеських пивних початку минулого століття, грають музиканти на тубі і акордеоні. Грають чеські, словацькі, німецькі, мадярські, російські, польські і українські пісні.
Найближча зупинка Мислікова (Myslíkova) трамвай № 3.
Strahovský klášterní pivovar
Strahovské nádvoří 301/10
Щоденно 10:00-22:00.

Пивзавод знаходиться на території діючого третього найстршого в Празі монастира. Цілорічно готують тут декілька видів пива, між ними "Святий Норберт" ейл, бурштиновий лагер і чорний лагер. В різні доби року мають свої сезонні ексклюзиви. Крім пива і їжі на монастирському подвір'ї є теж можливість відвідати храм Діви Марії, монастирську бібліотеку, монастирську галерею, музей мініатюр з підкованою блохою та інше.
Найближча зупинка Погоржелец (Pohořelec) трамвай № 22.

U medvidků
Na Perštýně 7
Понеділок-п'ятниця 11:00-23:00; субота 11:30-23:00; неділя 11:30-22:00.

Пивоварня тут була безперервно з 1466 до 1898 року. Потім не витримала сильної конкуренції таких великих заводів, як "Старопрамен". Більш як через століття у 2004 році відновилася праця пивоварні. В асортименті є світле живе пиво "1466", пшеничне медвідковське світле, з дубових бочок "Oldgott barique", а головне - найміцніше пиво на світі "X-beer 33". В останньому є 33% густоти і 12% алкоголю.
Найближча зупинка "Народні тршіда" (Národní třída) жовтої лінії метро і трамваїв №№ 18, 20, 22.
U Tří růží
Husova 10/232
П'ятниця-субота 11:00-24:00; неділя-четвер 11:00-23:00.

Належить до найновіших мініпивзаводів. Його було відкрито лише в 2012 році. Але відразу здобув популярність, як добрим пивом, так і зручним розташуванням безпосередньо в центрі міста біля головних туристичних шляхів. Хоч знаходиться у помірно малій триповерховій будівлі, пропонує одночасно декілька різновидів пива. Поруч в будівлі домініканського монастира є фірмовий пивний магазин.
Пішки від будь-якої зупинки в районі Старе Мнєсто.
Email,    Mobil,    Viber,    WhatsApp
Назад до змісту