Метро, трамваї, таксі - Екскурсії по Празі та Чехії українською

Богемні подорожі не лише по Богемії

Україномовний гід по Празі та Чехії Віталій Кравець

Гід по Чехії
З 2001 року на ринку туризму
+420720694262, korolucha@atlas.cz
+420720694262 korolucha@atlas.cz
Email,    Mobil,    Viber,    WhatsApp
Логотип
Email,  Mobil,  Viber,  WhatsApp
+420720694262
korolucha@atlas.cz
Перейти до контакту

Метро, трамваї, таксі

Як користуватися громадським транспортом в Празі? Де купити квитки? Як зорієнтуватися в розкладі руху трамваїв? Як замовити таксі? Тут знайдете відповіді на ці питання. Не бійтеся скористатися в празі громадським транспортом. Якщо не поспішаєте на пожежу, є зайве тратитися на таксі. На міському транспорті, як і в архітектурі, відчуєте безперервнe давню традицію. Перший громадський маршрутній трамвай виїхав на вулиці міста 23 дистопада 1875 року. Його потужність була один живий коник на вагон. Відтоді транспортна система тільки вдосконалюється.
Громадський транспорт
Громадський транспорт в Празі є дуже зручний, чистий, рідко переповнений і їздить згідно з розкладом на зупинках з дохвилинною точністю. Тому без крайньої необхідності не варто витрачати гроші на таксі. Наприклад, в час пік трамваї найвикористовуваніших ліній їздять кожні 3-5 хвилин. По денних маршрутах трамваї і автобуси їздять від 4:30 до 24:00. Опівночі починають виїжджають нічні трамваї і автобуси з іншими маршрутами з інтервалом 30 хвилин. В кожному трамваї є схема всіх трамвайних ліній з назвами зупинок. Зупинки обов'язково оголошуються, а в більшості трамваїв та автобусів теж пишуться на екранах.
В Празі діє єдина інтегрована система міського громадського транспорту. Тому на трамваї, метро, автобусі, фунікулері чи потязі в межах міста Праги можете пересуватися з одним єдиним квитком. Квитки можна купити в автоматах на вході в метро і біля деяких зупинок трамваїв чи автобусів. Квитки продаються в деяких готелях, тютюнових і газетних кіосках. В трамваях є автомати, в котрих можна купити квиток тільки безконтактною карткою. Куплений в трамваї увиток не потрібно компостувати.

Квиток є дійсним від моменту закомпостування в транспортному засобі, від надрукованого компостером на квитку часу. Квиток куплений в карткою в автоматі в трамваї дійсний від моменту продажу. Квитки за 30, 40, 120 і 330 крон дійсні відповідно 30 хвилин, 90 хвилин, 24 години і 72 години від часу надрукованого компостером на квитку. Зауважте, що компостери в метро знаходяться не в потязі, а перед ескалатором при вході в метро! Один раз закомпостувавши квиток можете протягом його дії вільно по цілій Празі переходити з одного транспортного засобу на інший. Вдруге квиток в жодному разі не компостується, бо перестане бути дійсним!

Наприклад, квиток за 120 крон, закомпостований сьогодні в 17:10, буде дійсний до завтрашнього дня до 17:10. Можете протягом 24 годин користуватися всіма видами громадського транспорту в місті більше не компостуючи квиток, лише носячи його з собою.
Інший приклад, квиток за 30 крон, закомпостований в 17:10, буде дійсний 30 хвилин до 17:40. Його дія закінчится в через 30 хвилин незалежно від того, чи ви цей час ви їздили, чи ні.

На кожній зупинці трамваїв чи автобусів на розкладі руху знайдете не тільки час від'їзду транспорту. Побачите теж список всіх зупинок, через котрі проїжджає транспортний засіб, і за скільки часу до котрої зупинки доїде.
Розклад руху трамваїв в Празі
Таксі в Празі
Для когось є зайвою інформація про таксі, тому що користується послугами міжнародних посередницьких фірм "Юбер", "Болт" чи інше. В Празі вони є легальною послугою. Також в Празі є декілька великих таксофірм з різними цінами послуг. Найдешевші ціни починаються з 20 крон (0,8€) за кілометр. Найвища дозволена ціна за кілометр є 36 крон (1,5€), за посадку в таксі 60 крон (2,4€). Ціни мають бути написані на дверях таксі. Таксістам платиться згідно з лічильником. Таксіст повинен идати квитанцію. Оплата звичайно готівкою в чеських кронах. Банківські картки чи євро декотрі можуть прийняти, але рідко й неохоче. Прийнято залишити декілька крон дрібних на чайові. На жаль таксисти бувають різні. Не всі таксісти є порядними. Часом можуть заради більшого заробітку везти довшим шляхом. Часом навпаки, перепитують яким шляхом хочете їхати через ввічливість, щоб догодити клієнтові, котрий може мати свою улюблену дорогу.
В центрі міста не є проблемою впіймати таксі прямо на вулиці, або дійти до найближчої стоянки таксі. В готелі можна попросити викликати таксі на рецепції. Поза готелем чи поза центром міста можна зателефонувати на одну з фірм і замовити таксі на потрібну адресу. Чекати доводиться звичайно 5-15 хв. Але при якигось святкуваннях, концертах відомих виконавців і інших ситуаціях, коли таксісти масово зайняті, може довестися чекати і пів години.
+420 222 333 222 - AAA Radiotaxi
+420 257 257 257 - City Taxi
+420 226 000 226 - Taxi Praha

Якщо надаєте перевагу альтернативним таксофірмам, то Юбер і Болт є в Празі також.
Email,    Mobil,    Viber,    WhatsApp
Назад до змісту